E FUNDIT/ Fluturojnë infektimet COVID-19 në Shqipëri, kaq raste u shënuan sot
166 raste të reja me COVID-19 Maqedoninë e Veriut
Në 24 orët e fundit janë bërë 1419 testime, ndërsa 166 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në:

Shkup 47
Kumanovë 17
Dibër 1
Shtip 23
Tetovë 12
Strugë 7
Bitola 1
Ohër 3
Kavadarci 9
Gostivar 15
Gjevgjelia 1
Strumicë 1
Demir Hisar 1
Makedonski Brod 10
Vinicë 2
Sveti Nikole 2
Kichevë 12
Negotino 2
Fatkeqësisht 4 persona kanë humbur betejën me sëmundjen, një pacient nga Shkupi (77), një pacient nga Kërçova (72), një pacient nga Shtipi (58) dhe një pacient nga Manastiri (70).


Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 185 pacientë të shëruar nga:

Shkup 98
Kumanovë 17
Shtyp 25
Bitola 8
Gostivar 15
Radovish 2
Probistip 1
Sveti Nikole 12
Kiçevo 3
Resen 4
Gjithsej 105357 testime covid janë bërë në vend-19. Sot nuk ka testime brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i epidemisë është 11054, numri i pacientëve të shëruar është 6882, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3675.
Shtuar më 02/08/2020, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori