15 viktima dhe 1039 të infektuar me Covid-19
Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3143 testime të realizuara. 1039 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-546, Kumanovë-38, Shtip-27, Prilep-83, Tetovë-30, Strugë-24, Veles-25, Manastir-41, Ohër-32, Kavadarc-18, Gostivar-48, Gjevgjeli-14, Strumicë- 9, Kriva Pallankë-5, Radovish-7, Krushevë-4, Probishtip-5, Demir Hisar-6, Makedonski Brod -3, Pehçevë-1, Berovë-1, Vallandovë-3, Vinic-3, Dellçevë-3, Kratovë -1, Sveti Nikollë-9, Kërçovë-28, Resnjë-14 dhe Negotinë-11.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 998 pacientë të shëruar nga Covid-19.

Shkup-402, Kumanovë-63, Dibër-6, Shtip-43, Prilep-57, Tetovë-72, Veles-86, Kavadarc-30, Gostivar-45, Gjevgjeli-19, Strumicë-40, Kriva Pallankë-9, Radovish -13, Koçan-34, Probishtip-11, Makedonski Brod-1, Berovë-4, Vallandovë-4, Vinic-14, Kratovë-9, Sveti Nikollë-19 dhe Negotinë-17.

Ndërkaq, betejën me virusin korona e kanë humbur 15 pacientë.
Shtuar më 24/11/2020, ora 21:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori