12 shqiptare dëbohen nga Maqedonia
12 shtetase të Shqipërisë janë ndaluar nga policia, për shkak se qëndronin në mënyrë të paligjshme në Maqedoni.

Ata janë ndaluar nëpër lokalet e Gositivarit.

Pas kapjes nga forcat policore, vajzat janë kthyer në vendin e tyre, në Shqipëri.

Pasi janë marrë në pyetje, ata janë deportuar dhe iu është dhënë masa që për 5 vjet të mos shkelin më në Maqedoni.

Mësohet se vajzat shqiptare punonin si "kamariere dhe valltare" në klubet e Gostivarit. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2014, ora 18:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori