1 Maji do të "festohet" me protesta
Këtë vit, Lidhja e sindikatave të Maqedonisë, do ta festojë 1 Majin­, Ditën ndërkombëtare të punës, me marsh të solidaritetit, në të cilën do të lexohet manifesti i 1 Majit që lidhet me marrëveshjen kolektive për të gjithë, vende punesigurta dhe rroga gjithashtu të sigurta për punëtorët.

Marshi do të fillojë në orën 12:00 para ndërtesës së LSM­së dhe më pas pjesëmarrësit do të kalojnë pranë Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Ministrisë për punë dhe politik sociale dhe për të përfunduar në fund para selisë së qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 30/04/2015, ora 09:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori