Zaev: Dëshmitë për rastin "Monstra" janë tek Janeva
"Të gjitha materialet që i kam do t’i dorëzoj tek prokuroria speciale. Askush nuk ka të drejtë të fshehë të vërtetën nga qytetarët e Republikës së Maqedonisë", ka thënë lideri i LSDM.

Zoran Zaev në një intervistë dhënë për ‘’Skaj’’ rreth pyetjes nëse materialet që disponon për rastin liqeni i Smilkovcit, A1 dhe Shpiun apo dhe të tjerë i ka dorëzuar tek Katica Janeva.

‘"Prokuroria speciale e ka të drejtën që të vërtetojë të vërtetën të nxjerr në pah dhe në dritë nëpërmjet rrugëve institucionale, ndërsa ato që gabuan me qytetarët duhet të përballen para ligjit dhe drejtësisë për gabimin e bër뒒, ka theksuar Zaev në intervistën që do të publikohet gjatë pasdites.
Shtuar më 23/11/2015, ora 11:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori