Llafet e Dynjasë: Sikur socialistët të kishin besim te Rama sa ka Zhozi te Sala... (VIDEO)
Pëlqej
Jozefina Topalli
Superlativat e të premtes mbrëma në "Zonë e Lirë" te Çani të Jozefina Topallit për de-facto të parin e Shqipërisë, Prof. Dr. Sali Berisha kanë befasuar pa masë analistët e "Llafët e Dynjasë".

Lidhja e çdo gjëje të mirë në këtë vend me energjinë dhe njohuritë e shefit, ka bërë që analistët tanë ta studiojnë si fenomen dhe këtë gjë t'ua sugjerojnë edhe të tjerëve.

Por çfarë tha Zhozi për Salën, ja perlat:

"Berisha do të fitojë mandatin e tretë dhe Berisha është partia. Kush mendon se ato vota janë të tjetërkujt, ato janë vetëm të Sali Berishës."

"... Për nga energjia, inivacioni, shpresa, dhe për nga optimizmi kryeministri Berisha me i mbledh të gjithë ministrat bashkë dhe po deshe të gjithë maxhorancën bashkë dhe opozitën ia del i pari, del kampion dhe tjetër nuk e ndjekin dot."

"Fushatë di të bëjë vetëm doktori dhe si e bën doktori nuk di ta bëjë kurrkush në botë, prandaj është i pamundshëm."

Kjo bindshmëri dhe vlerësim maksimal është vlerësuar lartë nga analistët e "Llafeve të Dynjasë" të cilat kanë sugjeruar edhe deputetët e Partisë Socialiste t'i binden plotësisht liderit të tyre Edi Rama.

Patos Ulkonja, Andre Tolozani dhe Tano Muçi mendojnë njëzëri se do të ishte në dobi të vendit bashkimi i të gjithë politikanëve rreth liderëve të pamposhtur të viteve të fundit, të cilit edhe kur humbin dhe kur fitojnë, prap fitojnë.

Biles, Patos Ulkonja ka vlerësuar lartë logjikën që përdor Zhozi kur vlerëson Salën, duke kërkuar që kjo logjikë të merret si shembull për të gjithë shqiptarët.

"Sikur të gjithë të kishim besim te shefi sa ka Zhozi te Sala, Shqipëria do të ishte shumë më mirë", është shprehur për "Llafet e Dynjasë" analisti Ulkonja /albeu.com/SHËNIM: Lajmet në "Llafet e Dynjasë" nuk janë të vërteta. Ato janë trajtime përqeshëse të fenomeneve dhe ngjarjeve të zakonshme.
Shtuar më 24/02/2013, ora 14:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori