Llafet e Dynjasė: Sikur socialistėt tė kishin besim te Rama sa ka Zhozi te Sala... (VIDEO)
Pëlqej
Jozefina Topalli
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Superlativat e tė premtes mbrėma nė "Zonė e Lirė" te Ēani tė Jozefina Topallit pėr de-facto tė parin e Shqipėrisė, Prof. Dr. Sali Berisha kanė befasuar pa masė analistėt e "Llafėt e Dynjasė".

Lidhja e ēdo gjėje tė mirė nė kėtė vend me energjinė dhe njohuritė e shefit, ka bėrė qė analistėt tanė ta studiojnė si fenomen dhe kėtė gjė t'ua sugjerojnė edhe tė tjerėve.

Por ēfarė tha Zhozi pėr Salėn, ja perlat:

"Berisha do tė fitojė mandatin e tretė dhe Berisha ėshtė partia. Kush mendon se ato vota janė tė tjetėrkujt, ato janė vetėm tė Sali Berishės."

"... Pėr nga energjia, inivacioni, shpresa, dhe pėr nga optimizmi kryeministri Berisha me i mbledh tė gjithė ministrat bashkė dhe po deshe tė gjithė maxhorancėn bashkė dhe opozitėn ia del i pari, del kampion dhe tjetėr nuk e ndjekin dot."

"Fushatė di tė bėjė vetėm doktori dhe si e bėn doktori nuk di ta bėjė kurrkush nė botė, prandaj ėshtė i pamundshėm."

Kjo bindshmėri dhe vlerėsim maksimal ėshtė vlerėsuar lartė nga analistėt e "Llafeve tė Dynjasė" tė cilat kanė sugjeruar edhe deputetėt e Partisė Socialiste t'i binden plotėsisht liderit tė tyre Edi Rama.

Patos Ulkonja, Andre Tolozani dhe Tano Muēi mendojnė njėzėri se do tė ishte nė dobi tė vendit bashkimi i tė gjithė politikanėve rreth liderėve tė pamposhtur tė viteve tė fundit, tė cilit edhe kur humbin dhe kur fitojnė, prap fitojnė.

Biles, Patos Ulkonja ka vlerėsuar lartė logjikėn qė pėrdor Zhozi kur vlerėson Salėn, duke kėrkuar qė kjo logjikė tė merret si shembull pėr tė gjithė shqiptarėt.

"Sikur tė gjithė tė kishim besim te shefi sa ka Zhozi te Sala, Shqipėria do tė ishte shumė mė mirė", ėshtė shprehur pėr "Llafet e Dynjasė" analisti Ulkonja /albeu.com/SHĖNIM: Lajmet nė "Llafet e Dynjasė" nuk janė tė vėrteta. Ato janė trajtime pėrqeshėse tė fenomeneve dhe ngjarjeve tė zakonshme.
Shtuar më 24/02/2013, ora 14:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A rrezikohet vendi ynë nga sulmet e ISIS?
24.21 %
56.08 %
14.67 %
5.02 %
Total 4894 Vota!
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.