Rikthehen maskat, “Llafet e Dynjasė” analizon fenomenin
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Rezultate tė ēuditshme kanė dalė nga studimi i "Llafeve tė Dynjasė" ndėrsa analizonte fenomenin e shpeshtuar tė shfaqjes sė maskave tė cilėt ndalin dhe grabisin furgonat.

Rasti i shfaqjes sė maskave nė aksin Milot-Burrel nuk ėshtė rasti i parė nė kėtė zonė, ku persona tė maskuar dhe nėn kėrcėnimin e armėve, tentojnė grabitjen e mjeteve tė udhėtarėve, madje mėsohet se i njėjti furgon ėshtė grabitur me 2 janar tė kėtij viti.

Policia po ben hetimet e nevojshme per zbardhjen e kesaj ngjarje dhe vendosjen perpara drejtesise per personat pergjegjes.

Ndėrkohė njerėzit e kėsaj zone shprehen se i dinė fajtorėt por nuk do tė bėjnė kallzime.

“Arsyet dhe motivet qe i kane shtyre keto persona jane vertete serioze dhe te justifikueshme”, shprehet nje qytetar i ndershem.

“Nostalgjia e vitit te mbrapsht 97’ ja u ka brere shpirtin per me se 15 vjet, me nderprerje te maskave. Prandaj, mendoj se eshte me se normale, madje here here e domosdoshme rikthimi ne skene i kesaj figure krimi”, vazhdoi me tej qytetari i ndershem.

Pyetjes se gazetarit te "Llafet e Dynjasė", nese duhet te vendosen perpara ligjit apo jo autoret, qytetari i eshte pergjigjur me “JO” te prere.

“Grabitja nuk ka ardhur per qellime perfitimi, madje autoret jane shume mire nga ana ekonomike. Kjo zone njihet si shume pjellore dhe fale Zotit nuk ja shtrijme doren njeriu. Mbi te gjitha nuk eshte logjike, madje kemi te bejme me shkelje te Konventes se Bandave te Armatosura, neni 8 i se ciles thote: Lejohet grabitja ne rast se ajo ka ardhur per motive nostalgjike”, theksoi nė fund qytetari i ndershėm. /albeu.com/

SHĖNIM: Lajmet nė "Llafet e Dynjasė" nuk janė tė vėrteta. Ato janė trajtime pėrqeshėse tė fenomeneve dhe ngjarjeve tė zakonshme.
Shtuar më 19/01/2013, ora 10:00
Xhevi iLi
e Shtunë 19 Janar 2013, Ora 10:48
Neni 8 i se ciles thote: Lejohet grabitja ne rast se ajo ka ardhur per motive nostalgjike”, theksoi në fund qytetari i ndershëm.
Hahahahahaha... Gjithmone vihet ne krye interesi nostalgjik, nga nje komentar i Kushtetutes se R.Sh...
shoku i ylberit
e Shtunë 19 Janar 2013, Ora 12:45
I keni te forta (shakate)
Valmir
e Shtunë 19 Janar 2013, Ora 15:21
Hahaha e bukur kjo
per shokun e Ylberit
e Shtunë 19 Janar 2013, Ora 18:40
Po deshe ta mundesojme nje shetitje ne Burrel?

Nga nje mik qe te do te miren.
Shoku i shokut Ylber
e Hënë 21 Janar 2013, Ora 11:00
Po pate deshire te mundesojme nje udhetim turistik ne zonen e Burrelit. Mos merr shume gjera me vete. Nga nje mik qe ta do te miren.
shoku i ylberit
e Hënë 21 Janar 2013, Ora 15:33
a ke qene ndonjehere ne Kine? ka shume kinez atje :P
Shoku i shokut Ylber
e Hënë 21 Janar 2013, Ora 16:32
Nuk ka Burrel atje. As ato nuk vin ne Burrel :-(
Noizy Dora Vet
e Martë 29 Janar 2013, Ora 13:11
Unike Faare kjooo :D Sikur e Ka shkuajtur Stressi me duket...:P
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A rrezikohet vendi ynë nga sulmet e ISIS?
24.21 %
56.08 %
14.67 %
5.02 %
Total 4894 Vota!
 
Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe

Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe