"Llafet e Dynjasë": PS shpall programin e ri "anti-fukarallëk"!
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Partia Socialiste ka shpallur para ca ditësh programin e ri paraelektoral anti-fukarallëk, të cilin e ka quajtur "Programi TMP-TJV" e që do të thotë: "Të marrim nga të pasurit, t'u japim të varfërve".

Strategjia e lançimit të këtij programi është vendosur të bëhet në formën e një fushate një mujore, me nga dy konferenca për shtyp brenda ditës, një para dhe një pas buke ndërsa moderator do të jetë deputeti Taulant Balla, i cili do të vazhdojë t'a moderojë këtë konferencë deri sa të ketë fuqi, e më pas do të zëvendësohet nga deputeti Erion Braçe, i cili thuhet se vazhdon të bëj ushtrime në prapaskenë dhe me padurim po pret lodhjen e Taulant Ballës.

Sipas burimeve të "Llafeve të Dynjasë" nga opozita brenda selisë rozë, Programi TMP-TJV edhe pse në shikim të parë shihet si një program para-elektoral, ai në fakt është një program social i cili synon zbutjen e varfërisë në vend, e cila ka arritur deri aty saqë edhe kreu i opozitës ka ngelë pa asnjë lek në xhep dhe me vetëm 3000 euro të depozituara në bankë. I gjendur në gjendje të vështirë financiare, thuhet se lideri i opozitës tashmë ka filluar të kërkojë borxh tek të afërmit dhe shokët e tij të ngushtë, me premtimin se do ua kthejë nga fillimi i korrikut të këtij viti, kur edhe mund të fillojnë korrjet.

Pikërisht, për t'i ardhur në ndihmë të varfërve si rasti i mësipërm, raste këto që shtohen nga dita në ditë, Programi TMP-TJV synon marrjen e pasurive nga të pasurit dhe kalimi tek të varfërit.

Por, analistët e "Llafet e Dynjasë" Koço Bilbili dhe Vladimir Totopani mendojnë se edhe kjo nismë do të përfundojë si të gjitha nismat e mëparshme të PS-së.

"S'ka gjë, as nga kjo gjë. Këta që flasin shumë, lodhen shpejt", ishte mendimi i përbashkët i analistëve Bilbili dhe Totopani. /albeu.com/

SHËNIM: Lajmet në "Llafet e Dynjasë" nuk janë të vërteta. Ato janë trajtime përqeshëse të fenomeneve dhe ngjarjeve të zakonshme.
Shtuar më 10/01/2013, ora 18:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se Shqipëria do të kalojë fazën e grupeve në EURO 2016?
65.63 %
28.89 %
5.47 %
Total 9064 Vota!
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian