Premtimet mė interesante tė politikanėve shqiptarė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tani qė po i afrohemi zgjedhjeve, ēdo ditė e mė shumė po dėgjojmė premtime nga mė tė ndryshmet. Edhe sivjet, sasia e premtimet ėshtė e kėnaqshme dhe pritet tė mbulojė kėrkesat e tregut tė brendshėm dhe tė jashtėm.

Premtimet fillojnė me heqjen e taksave, vazhdojnė me kthimin e Shqipėrisė nė njė superfuqi ekonomike botėrore e pėrfundojnė me rritjen e rrogave.

Se si do rrisin rrogat pasi tė kenė hequr taksat, ngelet "enigmė" pėr t'u zbuluar menjėherė pas zgjedhjeve.

Por, premtimet parazgjedhore nuk janė risi ekzkluzive e kėtyre zgjedhjeve dhe vetėm e politikanėve tė Shqipėrisė.

Portali Albeu ka pėrmbledhur mė poshtė disa premtime tė cilat u pėrdoren nė zgjedhjet e viteve tė kaluara nga politikanėt shqiptarė nė Kosovė, Shqipėri dhe Maqedoni.

Lexojini me rradhė, qeshni sa tė doni dhe gjeni se cilat prej kėtyre premtimeve mund tė na rikthehen nė ditėt nė vazhdim. /albeu.com/


Lulzim Basha, kryebashkiak i Tiranes
- Do tė ndėrtoj tramvaj nė Tiranė (edhe pse ka 2 vjet qė kanė mbaruar zgjedhjet akoma vazhdon tė premtojė si para zgjedhjeve)

Eduart Shalsi
- Ne nuk do tė vjedhim kaq hapur sa kėta

Aldo Bumci, Minister i Kultures
- Po negocioj per te sjelle nga Italia eshtrat e Ismail Qemalit

Ferdinand Xhaferri - Ministėr i Turizmit
- Do tė pėrmirėsoj cilėsinė e diellit nė Durrės

Pandeli Majko, kryeministėr
- Tė ndėrtojmė njė urė nga Vlora nė Bari.

Fatos Nano, kryeminister
- Do te ndertojme tren elektrik Tirane-Durres

Ali Ahmeti, kryetar i BDI-sė
- Do t'i vė plisin e bardhė nė kokė Nikolla Gruevskit
- Do tė zgjidh statusin e ish-ushtarėve tė UĒK-sė

Hashim Thaēi
- Brenda 15 muajve qytetarėt e Kosovės do tė lėvizin pa viza nė Evropė

Edi Rama, kryebashkiak i Tiranes
- Do te heq taksat
- Vizat e bardha ne rruget e Tiranes prishen sepse makinat ecin mbi to

Majlinda Bregu, zėdhėnėse e qeverisė
Do tė shtrojmė kabull nenujor (elektrik) pėr nė Itali

Sali Berisha, Kryeministėr
- Do te ndertojme central berthamor ne Shkoder
- Do t'i marr token fshatareve qe nuk e punojne
- Do te legalizoj martesat gay
- Do sjell ne Shqiperi eshtrat e Nene Terezes
- Do te ckripezojme detin per te furnizuar me uje Durresin
- Me 100 vjetor do tė pėrurojmė stadiumin e ri nė Tiranė
- Do t'i jap nenshtetesi te gjithe shqiptareve

Kreshnik Spahiu
- Do t'i jap nenshtetesi te gjithe shqiptareve, edhe atyre qe nuk ia jep Berisha

Menduh Thaēi
- Pėr 60 ditė do tė zyrtarizohet gjuha shqipe nė tė gjitha nivelet e institucioneve shtetėrore
- Pėr 60 ditė do tė sillet ligji pėr pėrdorimin e lirė tė simboleve kombėtare nė gjithė territorin e shtetit
- Pėr 60 ditė do tė sillet ligji pėr dėshmorėt e kombit dhe invalidėt e luftės
- Pėr 60 ditė do tė bėhet kompensimi i plotė i dėmeve qė shkaktoi konflikti i vitit 2001
- Pėr njė afat maksimal njėvjeēar do tė realizojmė tėrėsisht Marrėveshjen e Ohrit

Behxhet Pacolli
- Do tė hapen 70 mijė vende tė reja pune nė bujqėsi
- Premtoj 7 pėr qind rritje ekonomike

Isa Mustafa
- Do tė ndėrtoj 12 fusha sportive
- Do tė ndėrtoj ēerdhe nė ēdo lagje tė Prishtinės

Ilir Meta, kryeminister
- Do te ve ushtrine te ndertoje rrugen Durres-Kukes

Esmeralda Cenollari
- Do t'i sjell Beratit detin

Pėrgatitur nga Albeu.com
Shtuar më 05/02/2013, ora 21:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A rrezikohet vendi ynë nga sulmet e ISIS?
24.21 %
56.08 %
14.67 %
5.02 %
Total 4894 Vota!
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.