"Llafet e Dynjasė": Politikanėt shqiptar fillojnė me halucinacionet!
Pëlqej
Menduh Thaēi
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Me t'u afruar zgjedhjet nė Maqedoni vihet re shtimi i ėndėrrave me sy hapur dhe halucinacioneve tė politikanėve shqiptarė nė Maqedoni.

Sipas burimeve tona, tė tre politikanėt kryesorė tė shqiptarėve tė Maqedonisė janė nė fazė relativisht pjellore tė fantazisė, por si duket kohėve tė fundit mė produktivi dhe mė i ndikuari ka qenė Menduh Thaēi, i cili "ua ka hedhė" dy kundėrshtarėve tė tij, Ahmeti dhe Osmani, me imagjinatėn e avancuar.

Imagjinata e tij shkon deri aty saqė, jo vetėm qė deklaron qė do tė fitojė (qė ėshtė e normale dhe e mundshme), por shton se do tė fshijė nga faqja e dheut partitė tjera duke i mposhtur me rezultat tė thellė 6-0.

Normalisht, kryetarėt e partive janė tė lirė tė shprehen pasi edhe kjo ėshtė pjesė e strategjive parazgjedhore por "Llafet e Dynjasė" i sugjerojnė qė tė ecin me kėmbė nė tokė nė mėnyrė qė tė jenė mė tė besueshėm dhe mė tė arritshėm pėr njerėzit, pasi mė kėto thėnie, liderėt mė shumė i ngjajnė njė superman-i sesa njė kryetari partie qė duhet tė jetė realist dhe tė vendos edhe pėr fatin e tė tjerėve.

Nė fund, "Llafet e Dynjasė" i lutet Zotit qė politikanėve t'u jap shėndet dhe t'u ruaj mendjen e shėndoshė qė tė mos na marrin nė qafė me ndonjė "budallallėk" parazgjedhor. /albeu.com/

SHĖNIM: Lajmet nė "Llafet e Dynjasė" nuk janė tė vėrteta. Ato janė trajtime pėrqeshėse tė fenomeneve dhe ngjarjeve tė zakonshme.
Shtuar më 17/01/2013, ora 14:05
leutrim vilvoorde
e Premte 18 Janar 2013, Ora 19:54
me te vertet ashtu eshte bdi-se i eshte fundi, ate me do ta votojn vetem matrialistat, koristexhit ashtu i thojn ka ne, qe do te kane edhe pak korist deri ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare edhe fund kjo parti sikur qe eshte formuar dhe do te shuhet nga skena politike ne maqedoni
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A rrezikohet vendi ynë nga sulmet e ISIS?
24.21 %
56.08 %
14.67 %
5.02 %
Total 4894 Vota!
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.