Kush e ka mė tė madh... rrjetin social!
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Si duket lufta mes Ramės dhe Berishės nuk ka pėr tė pėrfunduar ndonjėherė.

Ndėrsa fillimisht lufta kishte pėrmasa lokale, atė tė kush do tė sundojė me Tiranėn, mė pas ajo kaloi ne nivel republikan, duke garuar pėr tė sunduar vendin.

Dhe tani, gara ka kaluar kufinjtė e Shqipėrisė.

Lufta globale fillimisht filloi me lojėn "kush ka mė shumė ndjekės ose fansa" ndėrsa tashmė ka kaluar nė "kush e ka mė tė madh rrjetin social, Rama apo Berisha".

Pikėrisht pėr kėtė arsye, thuhet se stafi i Berishės ka ndarė njė buxhet tė majmė pėr tė ndihmuar Facebook-un me reklama ndėrsa Rama ka vendosur qė edhe tė dielave tė qėndrojė deri nė 12 orė pandėrprerė nė internet duke bėrė "ciu ciu" vetėm pėr tė rritur aktivitetin e Twitterit dhe pėr ta bėrė atė, rrjetin social numėr 1 nė botė.

Se si do tė pėrfundojė kjė garė, njė Zot e di, por thuhet qė shanset e kryeministrit janė mė tė mėdha pasi ai tashmė ka kontraktuar edhe njė kompani amerikane lobingu, qė tė ndihmojė Facebookun, pėr t'u bėrė, siē thotė ai: "number one".

Ndėrkohė, 5 analistėt mė tė njohur tė Shqipėrisė tė cilėt pėr tė analizuar kėtė front tė ri lufte, ēdo natė enden nga njėri kanal te tjetri, janė shprehur njėzėri pėr "Llafet e Dynjasė" se e gjithė kjo luftė po bėhet pėr tė shpėtuar Shqipėrinė nga Dita e Kijametit, qė sipas kalendarit tė fisit Maja i bie tė ndodhė me 23 qershor 2013. /albeu.com/

SHĖNIM: Lajmet nė "Llafet e Dynjasė" nuk janė tė vėrteta. Ato janė trajtime pėrqeshėse tė fenomeneve dhe ngjarjeve tė zakonshme.
Shtuar më 09/01/2013, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A rrezikohet vendi ynë nga sulmet e ISIS?
24.21 %
56.08 %
14.67 %
5.02 %
Total 4894 Vota!
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.