"Llafet e Dynjasė" zbulon sekretin e ngutjes sė Ramushit pėr t'u bėrė kryeministėr
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Stafi i "Llafet e Dynjasė" nė Albeu.com ka arritur tė zbulojė misterin e ngutjes sė kryetarit tė AAK-sė Ramush Haradinaj, pėr t'u bėrė kryeministėr i Kosovės.

Hipotezat e para ishin se Hashimi e thirri Ramushin tė vinte sa mė shpejtė nė Kosovė pasi ai planifikonte tė linte postin e kryeministrit dhe qė tė mos ia zinte dikush tjetėr vendin, e luti qė tė sakrifikonte dhe tė kthehej sa mė shpejt nga Haga.

Por, problemi doli qė 20 minuta pasi Ramushi zbriti nga avioni dhe pas deklaratės sė pėrbashkėt pėr shtyp u larguan sė bashku me makinė nė drejtim tė panjohur.

Shoferi i makinės qė transportonte kryeministrin aktual dhe ish-kryeministrin, ka deklaruar se fjala e parė qė Ramushi i tha Hashimit pasi hyri nė makinė ishte "A ma le". I mėrzitur nga fakti qė Ramushi para se ta pyeste pėr shėndetin dhe familjen, e pyeti "a ma le kolltukun", Hashimi vendosi ta lodhė Ramushin edhe pėr disa muaj. Sipas kėtij versioni, njerėz tė afėrm me Hashimin kanė deklaruar se kryeministri aktual ėshtė shprehur se s'do ja lėjė postin "me njė tė lypme".

Por nė fakt, "Llafet e Dynjasė" mėsojnė se e vėrteta e ngutjes sė Ramushin ėshtė diēka tjetėr.

Burime nga zona e Dukagjinit thonė se Ramushi dy ditė para se tė kthehej nė Kosovė, kishte vėnė bast me vllain e tij Dautin, se do tė bėhej kryeministėr brenda njė javė pasi tė kthehet nė Kosovė, nė tė kundėrtėn, pėr ēdo javė do t'i paguante gjobė 100 mijė euro.

I ngelur ngusht, Ramushi tani po provon ēdo rrugė me tė vetmin qėllim, tė bėhet kryeministėr dhe tė shpėtojė nga gjoba dhe gazi i vllait. /albeu.com/

SHĖNIM: Lajmet nė "Llafet e Dynjasė" nuk janė tė vėrteta. Ato janė trajtime pėrqeshėse tė fenomeneve dhe ngjarjeve tė zakonshme.
Shtuar më 13/01/2013, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A rrezikohet vendi ynë nga sulmet e ISIS?
24.21 %
56.08 %
14.67 %
5.02 %
Total 4894 Vota!
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.