Zhvillohet në Malajzi “Islamic Fashion Week”
Në Kuala Lampur të Malajzisë, po zhvillohet festivali i modës myslimane “Islamic Fashion Week”. Aktiviteti ka marrë nismë në Kinë dhe vende të tjera orientale dhe është i hapur për të gjithë stilistët që duan të provojnë krijimtarinë e tyre.

Në këtë eveniment të rëndësishëm mode, stilistët janë munduar të perfeksionojnë veshjen tradicionale të fesë islame, duke i dhënë më shumë ngjyra e hijeshi. /albeu.com/
Shtuar më 16/11/2011, ora 18:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori