Zbuloi kasafortën e vjetër të gjyshit, djali gjen një thesar (FOTO LAJM)

Ndonjëherë të gjesh gjëra të vjetra të ruajtura nga të afërm është shumë bukur dhe duket sikur të rikthen pas në kohë.

Por ajo që i ka ndodhur këtij djali ndoshta i ka ndodhur pak njerëzve.

Ai ka gjetur një kasafortë të vjetër të gjyshit të tij, dhe pas shumë kërkimeve ka gjetur edhe celsin.

Brenda në kasafortë ai ka gjetur një koleksion shumë të rrallë monedhash nga e gjithë bota e cila padyshim që kushton shumë.

Por djali në kujtim të gjyshit ka vendosur ta ruajë. /albeu.com/

Shtuar më 16/10/2018, ora 19:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori