Zbulohet diamante i rrallë në formë zemre
Një diamant i rrallë që prezantohet në ditën e duhur. I tillë është ky diamant që ka formë natyrale të zemrës.

Diamanti i bardhë është prezantuar në ditën e Shën Valentinit nga një firmë ruse e tregtimit të diamantëve.

Guri i çmuar ka një peshë prej rreth 13 gramësh dhe madhësinë e një monedhe të zakonshme. Ajo që e bën atë akoma edhe më të veçantë është vjetërsia e tij mbi 300 milionë vjeçare.

Diamanti u zbulua më 23 Janar në një minierë në rajonin verior rus të Jakutias. Ekspertët po e analizojnë për të përcaktuar çmimin që pritet të mos jetë më pak se miliona dollarë.
Shtuar më 12/03/2019, ora 20:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori