Vetitë e panjohura të pastës së dhëmbëve
Pasta e dhëmbëve rezulton se është një produkt që ka një ndikim të rëndësishëm në heqjen e njollave në fytyrë. Sipas studimeve pasta ndihmon dhe në largimin e njollavtë e vështira nga rrobat dhe jo vetëm kaq.

Duket si një maskë e çuditshme, por pasta largon edhe puçrrat në fytyrë. Mjafton të vendosni pak pastë në fytyrë, para se të shkoni në shtrat për gjumë. Lëreni të veprojë gjithë natën dhe në mëngjes shpëlajeni mirë fytyrën dhe do t'i shihni rezultatet.

Edhe kur nuk kujdesemi për pajisjet shtëpiake, për njollat në to, një ilaç i mirë është pasta e dhëmbëve. Ajo mundet t'i largojë njollat e errëta nga hekuri, plastika dhe alumini. Te hekuri me ngjyra pas një kohe shfaqen njollat e errëta dhe ato mund t’i largoni lehtë, pra, me pastën për dhëmbë. /albeu.com/


Shtuar më 27/11/2015, ora 16:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori