Vendosni 3 topa tenisi brenda në lavatriçen tuaj
Gjëja e parë që duhet të bëni për t’i bërë rrobat tuaja të pastra dhe të bukura është të mësoni se si t’i lani ato si duhet. Ja cilat janë gabimet më të shpeshta që bëjmë kur lajmë rrobat:

Largimi i njollave në mënyrë të gabuar. Mos u çuditni nga një vrimë e re në rrobat tuaja nëse ju i keni larë ato në programin “Largo fuqishëm njollat e ashpra”. Ato duhet të lahen në butësi. Mënyra më e mirë për të ndaluar hapjen e vrimave është të vendosni zbutës mbi njollë dhe ta leni atë të bëhet e butë dhe qull.

Mos futni shumë rroba në të njëjtën kohë në rrobalarëse. Ju nuk duhet ta mbingarkoni rrobalarësen tuaj me shumë rroba pasi që kjo mund të çojë në prishjen e saj.

Larja e xhaketave kundër shiut dhe xhaketave me kapuç në mënyrë të gabuar. Për ta parandaluar prishjen dhe humbjen e strukturës së tyre ju duhet t’i vendosni tre topa tenisi në rrobalarëse. Ata po ashtu do t’iu ndihmojnë që ta hiqni qafe shkumën. /albeu.com/
Shtuar më 02/03/2019, ora 20:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori