Ushqimet e vetme që duhet të konsumoni pas palestrës
Smoothie me qershi: Sipas Dr. Seti, "një gotë me lëng qershie mund të armatosë trupin tuaj me një arsenal antioksidantësh që mbrojnë dëmtimin e muskujve. Nëse e bëni zakon të keni lëng qershie çdo ditë, do të ndjeni më pak dhimbje të muskujve.

Çaj jeshil: Ndërsa është thelbësore të hidratoheni me ushtrime, çaji jeshil është gjithashtu një element i shkëlqyer pas stërvitjes. Ai është I mrekullueshëm për djegien e yndyrës dhe luftimin e komponimeve radikale të lir.

Patatet e ëmbla: janë një tjetër ushqim i mrekullueshëm pas stërvitjes që do të ndihmojë trupin tuaj të shërohet nga lidhja. Ndërsa mund të jetë e lehtë të shpërbleni veten me karamele pas një stërvitje të vështirë, karbohidratet në karamele nuk janë furnizuesit e mirë të energjisë. Nutricionistja dhe ekspertja e shëndetit Lisa Richards paralajmëron se duhet të "shmangni tundimin e ngrënies së sheqernave pas stërvitjes tuaj kardio." Në vend të kësaj, shikoni të përfshini karbohidrate komplekse, siç janë patatet e ëmbla.

Shtuar më 13/11/2019, ora 15:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori