Ushqimet e pranverës që ju bëjnë të dobësoheni (FOTO LAJM)

Spinaq
I butë dhe i shijshëm, spinaqi është një perime e pasur me kripëra minerale dhe vitamina. Ata japin yndyrë shumë pak me të njëjtat lëndë ushqyese. Shijojeni së bashku me vezët për një vakt të plotë dhe të lehtë ose shoqërues të mishit a peshkut. / bota.al
Me ardhjen e pranverës trupi ynë rizgjohet, së bashku me natyrën. Ne ndiejmë nevojën për të pastruar veten, për të eliminuar kilet shtesë të akumuluara gjatë dimrit dhe për t’u përballur me motin e mirë me sprint.

Na vjen një ndihmë nga ushqimet që mbërrijnë në tryezat tona gjatë kësaj periudhe dhe që na lejojnë të futemi në një dietë me shije.

Në galerinë e mësipërme mund të shikoni ushqimet që na ndihmojnë për t'u dobësuar.
Shtuar më 19/04/2019, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori