Uji me limon forcon imunitetin
Mëngjesi është një vakt i rëndësishëm për të nisur ditën me energji. Fillo ditën me një gotë me ujë të ngrohtë dhe lëng nga një kokërr limoni, pasi është një pije e cila do të sjellë përfitime të shumta në shëndetin tuaj.

Ky është një lëng që njihet për rolin e tij në forcimin e imunitetin dhe metabolizmin, i cili gjithashtu ndihmon në pastrimin e organizmit dhe në zvogëlimin e ndjenjës së urisë. E gjitha kjo pasi pija është e pasur me vitaminë C, mjaft e domosdoshme për forcimin e organizmit dhe luftën ndaj ftohjes.

Uji me lëngun e limonit ndihmon në procesin sa më të mirë të tretjes së ushqimit dhe ju ndihmon sidomos kur keni fryrje të stomakut. Mbi të gjitha kjo pije ju ndihmon dhe në freskimin e aromës së gojës, por nga kjo pije keni edhe shumë dobi të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 22/11/2015, ora 10:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori