Trendi i fundit, femrat më sensuale pa grim (FOTO LAJM)

Pëlqej
Është kthyer tashmë në një mani të tepruar vendosja e grimit tek femrat. Në çdo ambient ku ato ndodhen, grimi i tepruar nuk është një shembull i mirë për këtë sezon, pasi moda duket se na sjell një version më ndryshe nga sa jemi mësuar gjithmonë.

Teksa sezonet e kaluara, ngjyrat me mjaft tonalitet na bënin të dukeshin më tërheqëse dhe më rinore, tashmë një stilist i famshëm ka sjellë të gjitha modet e tij të kalonin në pasarelë pa make-up. Marc Jacobs është një stilist i famshëm. Ai ka krijuar një prej linjave më të shitura kozmetike në botë, por në prezantimin e koleksionit të ri pranverë 2015, ai zgjodhi që modelet të kalonin pa grim. Mesa duket, të dilni fare pa grim është një trend i fundit i pasarelave. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2014, ora 10:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori