Thembra të çara gjatë verës? Provoni këto produkte natyrale për t’i eliminuar
Ecja zbathur gjatë verës ju kushton me thembra të plasitura dhe të thata. Mirëpo me anë të disa produkteve shtëpiake ju mund t’i mbani ato të hidratuara dhe të shmangni çarjen e tyre.

Disa nga këto produkte janë

Soda e bukës-Përzieni tri lugë gjelle sode më tri litra ujë. Vendosni këmbët në këtë përzierje dhe mbani për disa minuta.

Limon dhe vazelinë- Këto dy përbrës janë të duhurit për të shmangur thembrat e çara. Përzieni vazelinën me lëng limoni dhe aplikojeni atë në pjesë e çara. Mbathni çorape dhe mbajini ato tërë natën.

Banane- Ju mund të krijoni nëj maske shumë efektive vetëm me anë të bananes. Përmbajtja e vajrave në këtë frut mundëson që thembrat të hidratohen mjaftueshëm dhe ju nuk do të përballeni më me një problem të tillë.
Shtuar më 16/08/2019, ora 15:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori