Të gjitha gjërat që mund të bëni me një limon
Limoni në fakt është një nga frutat më të përdorur në kuzhinë dhe që ka shumë benefite.

Juve me siguri që ju pëlqen shumë limoni dhe limonata por në fakt limoni përdoret edhe në pastrimin e shtëpisë edhe në fushën e bukurisë.

Me limon pastrohet shumë më thjeshtë furra e mikrovalës, të forconi thonjtë apo edhe të forconi ngjyrën e flokëve.

Mirëpo, kjo nuk është e gjitha, sepse limoni ju ofron edhe disa mundësi të shkëlqyeshme me të cilat në shtëpi do të kurseni kohën, mundin dhe paratë.

Shikojeni videon dhe herën tjetër kur të keni një limon në duart kujtojini gjërat e mrekullueshm që mund të bëni me të. /albeu.com/
Shtuar më 20/07/2017, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori