Sublimotion, restoranti më i shtrenjtë në botë (FOTO LAJM)

Restoranti Sublimotion në Ibiza të Spanjës është dhe restoranti më i shtrentë në botë, i cili ka përdorur një mënyrë të çuditshme të teknologjisë me qëllim që të ketë një klientelë të pasur.

Restoranti është hapur në 18 maj, ndërsa shefi i këtij restoranti është një nga emrat më të njohur të kuzhinës botërore, Paco Rancero, rroga e të cilët arrin shifrën e 5000 $ në muaj.

Të qenët pjesë e këtij restoranti ju bën të ndjeheni skur jni në një botë virtuale.

Nga fotot shikojmë se tavolina ndodhet në mes të disa mureve virtualë, të cilët me anë të telekomandave mund t’i ndryshoni si të dëshironi. Të hash një darkë në këtë restorant varion nga 1500 euro deri në 15 mijë euro. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2015, ora 11:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori