Studimi thotë se njerëzit që skuqen kanë këto cilësi
Disa njerëz mund të ndihen të pakëndshëm kur skuqen, sepse ata besojnë se reagimi i trupit të tyre i bënë atë të duken të turpshëm dhe të pasigurtë.

Megjithatë, realiteti është i ndryshëm, kjo pasi sipas një studimi, ata duken më të sinqertë dhe me të besueshëm për njerëzit e tjerë, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

Pra, skuqja nuk është shenjë e dobësisë, përkundrazi.Kjo ju bën më tërheqëse për gjininë e kundërt.

Njerëzitskuqen janë më të besueshëm.

Gjeste të tjera që zbulojnë gjendjen tonë emocionale.

Rezultatet treguan se skuqja gjeneron besim tek njerëzit e tjerë dhe për këtë arsye nuk duhet të përpiqemi ta fshehim.

Ky proces është i lidhur me sistemin nervor simpatik dhe, për këtë arsye, nuk mund ta kontrollojmë atë.

Kur është fjala për të skuqur, është e pamundur të gënjesh.
Shtuar më 18/07/2019, ora 12:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori