Studim/ Shmangni grindjet, jetoni më gjatë
Të qënurit person edhe më i matur ju bën më të shëndetshëm. Dy studime të fundit që janë kryer në këtë drejtim, nëse duhet të ruani inatin apo të shpërtheni, e lidhin drejtëpërdrejtë me shëndetin.

Në një studim të ri thuhet se ata që shpërthejnë emocionalisht, dyfishohet risku për vdekje, nga të gjitha shkaqet. Por nëse vendosni ta falni dhe ta harroni grindjen, gjaku qarkullon më lehtësisht dhe rrahjet e zemrës janë më eficente. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 17:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori