Studim/ Ambicia armiku kryesor i zemrës
Ambicia është një cilësi e cila ka një ndikim negativ në shëndetin tonë. Shpësh ajo është cilësuar si një ndjesi e cila do të ndihmojë për të ppasur zili por studimet e fundit nxjerrin të kundërtën.

Sipas një studimi të realizuar nga specialistët e universitetit “Utah” në SHBA, rezulton se pas një ambicietepruar fshihet një rrezikshmëei e lartë për probleme kardiovaskulare.
Pjesë e studimit ishin 500 studentë, të cilët janë ndarë në 4 grupe të ndryshëm.

Sipas rezultateve natyra dhe personaliteti i këtyre studentëve tregon se sa të shëndetshëm ata janë. Përfundimi i studimit është lajm i keq për ata që e kërkojnë suksesin në mënyrë të përshpejtuar dhe kanë ambicietepruar, pasi kjo gjë i shkakton probleme me shëndetin.

Nuk është ambicia ajo që ju bën të jeni të suksesshëm dhe të arrini diku në jetë por është puna dhe vullneti i mirë që ju mund të keni për këtë. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2015, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori