Stërvitje intensive, ja çfarë duhet të hani (FOTO LAJM)

Ndërsa sezoni veror ka startuar dhe dëshirojmë të jemi gjithmonë në formë, shpesh ne nuk ushqehemi siç duhet. Specialistët thonë se nëse stërviteni, njëkohësisht duhet të ushqeheni mirë dhe shëndetshëm.

Gjatë stërvitjeve dhe ushtrimeve fizike, trupi humb kalori dhe energjitë duhet të rifitohen. Për të pasur një trup sa më të palestruar, ne duhet të realizojmë një sërë ushtrimesh. Për këtë ne ju listojmë disa ushqime që duhet të konsumoni kur ju po bëni veprimtari fizike intensive. /albeu.com/
Shtuar më 03/06/2014, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori