Skeptikë dhe dredharakë, këto janë shenjat më cinike të horoskopit
Dashi

Njerëzit që i përkasin shenjës së Dashit janë më cinikë ndaj njerëzve që pretendojnë se janë të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë, dhe më pas marrin pak kohë për të arritur në pikën e dobët. Nëse do të pretendoni se jeni të drejtpërdrejtë, mos merrni një rrugë të gjatë dhe të dredhur drejt së vërtetës.

Nëse dikush thotë gjëra si, “E vërteta është …” ose “Sinqerisht …”, Dashi do të mendojë se gjithçka që del nga goja e tyre është një gënjeshtër.

Demi

Demët janë shumë cinikë për njerëzit që mburren shumë. Nëse duhet t’u tregoni të gjithëve se sa të shkëlqyeshëm jeni, ju ndoshta nuk jeni aspak të shkëlqyeshëm.

Demi do të dyshojë se keni bërë ndonjë gjë të dukshme, dhe madje edhe nëse keni bërë diçka të admirueshme, nëse duhet të vazhdoni ta rritni atë, ka shumë të ngjarë të jetë gjëja e fundit e mahnitshme që do të bëni ndonjëherë. Kushdo që peshkon për komplimente është i bezdisshëm për këtë shenjë të zodiakut.

Binjakët

Binjakët janë cinikë në lidhje me përuljet e mediave sociale. Shtë e shkëlqyeshme që jeta juaj është kaq perfekte, por pse nevoja për të ndarë çdo botë arritje apo detaje verbuese?

Binjakët e dinë se faqja juaj është kuruar me kujdes dhe, si një ndikues, ju paguani të flisni për të gjitha vendet përrallore që keni qenë. Por ata nuk do të ishin aq cinikë nëse njerëzit së paku do të ekuilibronin mburrjet e tyre me realitetin.

Gaforrja

Në botën e Gaforres nuk ka dreka falas dhe ata më mirë do të dinë se çfarë doni në kthim para se të pranojnë ndonjë lloj dhurate. A është cinike? Po, por është gjithashtu një mënyrë për të mos u lënduar kur ata më së paku e presin.

Luani

Luanët janë cinikë se çdokush mund t’i ketë të gjitha. Shtë një qëllim i pamundur, veçanërisht nëse doni të bëni gjithçka mirë. Çfarëdo që të bëjë Luan, ata i japin asaj gjithçka që kanë, dhe ndonjëherë nuk kanë asgjë tjetër për të dhënë.

Besimi i një personi mund të ketë gjithçka çon vetëm në zhgënjim dhe ndjenja dështimi. Është mirë të jesh ambicioz dhe të dëshirosh të arrish arritje madhore, thjesht të jesh i gatshëm të paguash një çmim.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë cinikë për të vërtetat e njerëzve të tjerë. Nëse Virgjëresha nuk mund të gjejë asgjë për të mbështetur idetë ose bindjet e dikujt, ata bëhen cinikë për këtë.

Nuk është se ata nuk kanë besim, ata thjesht duhet të arrijnë në disa besime në mënyrën e tyre; ata nuk mund vetëm të marrin fjalën e dikujt. Virgjëreshat janë jashtëzakonisht inteligjente, të përpiktë dhe analitikë, dhe nuk është e thjeshtë t’i bindësh ato.

Peshorja


Peshorjet do të jenë cinike në lidhje me arsyetimet e njerëzve për arsyen pse janë vonë ose pse u bënë flakë. Për shembull, nëse Peshorja po takon një mik për darkë dhe shoqja është mbi 30 minuta me vonesë, Peshorja do të pyesë pse shoku i tyre nuk u largua më herët ose kishte ndonjë arsye tjetër që nuk po e thonë.

Peshoret kanë tendencë të mos blejnë justifikime të çalë, por ato me siguri nuk do të bëjnë ndonjë çështje të madhe për këtë.

Akrepi

Akrepat mund të jenë të fshehtë dhe nuk është e lehtë për ta të besojnë njerëzit. Natyrat e tyre të dyshimta ushqejnë cinizmin e tyre, kështu që ata pothuajse janë duke pritur për tradhti.

Ata do të thoshin se kanë një pamje realiste të botës dhe nuk janë budallenj askush. Shtë më mirë që të befasoheni lumturisht kur të zbuloni se dikush është i besueshëm sesa duhet të mashtrohet dhe të gënjehet.

Shigjetari

Shigjetarët kanë tendencë të kenë një kuptim shumë të fortë të asaj që është e drejtë dhe e gabuar; megjithatë, ata nuk janë të bindur që edhe njerëzit e tjerë bëjnë kështu. Shigjetarët ndonjëherë mendojnë se njerëzit e tjerë kanë humbur busullën e tyre morale dhe po i bëjnë gjërat impulsivisht pa u menduar për mënyrën sesi veprimet e tyre do të ndikojnë te të tjerët.

Ata janë të sigurt se e dinë saktësisht se çfarë po bëjnë dhe motivimet e tyre për ta bërë këtë, ata thjesht nuk janë të sigurt për të tjerët.

Bricjapi

Bricjapët mund të jenë cinikë për të besuar se njerëzit e tjerë e dinë se çfarë po bëjnë, pa udhëzimin e Bricjapit. A e sqarojnë ata shpesh, prindër të helikopterit, apo mikro-menaxhojnë ndonjëherë? Sigurisht, por kjo sepse ata janë të mirë në atë që bëjnë, dhe ata e dinë saktësisht se çfarë duhet të bëhet.

Bricjapët nuk mund të lejojnë që të jenë përgjegjës dhe të besojnë se njerëzit do të bëjnë atë që mendohet se pa këtë shenjë të zodiakut atje.

Ujori

Ujorët janë jashtëzakonisht të ditur dhe mund të jenë cinikë nëse dikush është më kreativ, inovator ose më i zgjuar se sa janë. Zakonisht ata janë personi më i zgjuar në dhomë dhe nuk ju pëlqen kur pozicioni i tyre vihet në dyshim.

Nuk ka rrugë të mesme për Ujorin – ata janë ose më të mirët, ose nuk do të përfshihen në konkurs. Nuk është aspak emocionuese për ta, dhe ata janë në gjendje të qëndrojnë të qetë ndërsa mbrojnë pozicionin e tyre.

Peshqit

Peshqit kanë tendencë të jenë cinikë kur dikush flirton me ta, u jep atyre shumë komplimente, ose bën diçka të bukur pa dashur asgjë në këmbim. Ata duan të besojnë se nuk ka motive të poshtme, por ata janë përfituar nga më parë për të qenë shumë të besueshëm.

Peshqit nuk duan të luhen përsëri. Ata janë skeptikë se dikush mund të jetë plotësisht egoist, edhe pse ata vetë janë mishërimi i egoizmit.
Shtuar më 22/11/2019, ora 15:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori