Sipas formës së këmbëve, cila është veshja perfekte për secilën nga ju (FOTO LAJM)

Nëse keni këmbë shumë të holla

Shumë gra ëndërrojnë të kenë këmbë të holla, por nganjëherë na duhet të ekuilibrojmë trupin e sipërm dhe të poshtëm. Pra, këtu janë disa këshilla që mund të përdorni nëse doni të tregoni këmbët tuaja:

Shmangni takat e larta dhe të trasha sepse ato mund të duken shumë masive për ju.
Zgjidhni një këpucë me një shputë të rrumbullakosur, sepse një shputë e theksuar mund t’i bëjë këmbët tuaja të duken shumë të mprehta.
Fundet dhe fustanet deri në gju janë të mira për ju.
Zgjidhni rroba që ndihmojnë në krijimin e iluzionit të dukjes së kofshëve më të lakuara. Ato mund të sigurojnë një vëllim shtesë rreth zonës së belit.
Tendencat janë joshëse dhe disa prej nesh mund të joshen prej tyre edhe nëse nuk na përshtaten në masë.

Disa lloje veshjesh mund të prishin figurën tuaj dhe të tregojnë një anë më pak tërheqëse të këmbëve tuaja. Por shumica e tendencave mund të vazhdojnë të ndiqen nëse thjeshtë dëgjojmë këto këshilla të thjeshta.

Ne jemi kuriozë për të zbuluar se si të rregullojmë detaje të vogla, kështu që rrobat tona të tregojnë anën tonë më të mirë.

Këtu mund të gjeni disa këshilla që mund të jenë të dobishme edhe gjithashtu do të gjeni dhe një speciale në fund të artikullit.
Shtuar më 07/07/2020, ora 12:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori