Sikur bota të ishte një fshat me 100 banorë! (FOTO LAJM)

Sipas statistikave, sikur bota të ishte një fshat me 100 banorë, 17 banorë do të flisnin kinezisht, 9 anglisht, 8 gjuhën hindu, 6 rusisht, 6 spanjisht, 4 arabisht ndërsa 50 të tjerët gjuhë të tjera.
Pëlqej
Çfarë përbërje do të kishte një fshat me 10 banorë nëse do të reflektonte përbërjen proporcionale të popullsisë së botës?!

Në fotogalerinë e mësipërme, ju sjellim të dhëna statistikore interesante.

Shikoni footgalerinë dhe shihni si do të ishte bota sikur të ishte një fshat me 100 banorë! /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2013, ora 18:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori