Si ti shmangemi stresit?
ëse do të krahasonim jetën e para tridhjetë viteve me të sotmen sigurisht që gjërat kanë ndryshuar. Ndryshimi i parë vjen nga lodhja dhe stresi që na përcjellin koncepte dhe forma të reja bashkëjetese.

Përballja me stresin përbën një sfidë më vete për të gjithë. Rrethanat duken se janë të njëjta. Dhe vështirësia për t’u përballur me të mbeten po të njëjtat. Si ta evitojmë stresin në dashuri, familje apo punë. Njihuni me situata që përjetohen çdo ditë prej nesh.

Jeni sërish në një gjendje tensioni. Debatet duket se nuk kanë fund. Edhe kësaj radhe po përjetoni zënkën e radhës. Çfarë duhet bërë? Jeni në mes të një debati i cili duket se nuk do të mbarojë kurrë. Ajo që dëshironi më tepër është të fitoni dhe të sillni argumente që do ta bindin partnerin tuaj, por gjasat duken të vogla?

Harrojeni: edhe pse ju do të donit me tërë forcën tuaj t’i jepni fund këtij debati, ai me sa duket nuk pret të njëjtën gjë. Ashtu si ty të paktën. Ndaj të mbeten vetëm dy zgjidhje, ose ti japësh fund debatit duke u larguar. Ose të biesh dakord për të mos qenë më pjesë e diskutimeve që përsëriten herë pas herë. Bëj atë që të leverdis më tepër. Dhe sigurisht atë që të bën të ndihesh më mirë, shpirtërisht. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2011, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori