Si të zgjohemi të lumtur
Mëngjesi është pjesa më delikate e ditës ku ne nga një qetsi fillojmë aktivitetin e ditës që shpesh mund të jetë shumë i bezdisshëm. Studime të shumta kanë treguar se zgjimi herët në mëngjes e rritë produktivitetin dhe energjinë, e cila do të na shoqërojë gjatë gjithë ditës.

Për të nisur një ditë sa më të lumtur dhe të qetë mjafto që të ndiqni disa këshilla ndihmëse si;

Buzëqeshni në mëngjes, mendoni diçka që ju bën për të qesh dhe zgjohuni nga shtrati me një disponim të tillë.

Zgjohuni në mëngjes nga rrezet e diellit rrezatimi i diellit ndikon në disponimin tuaj.

Bisedoni me dikë në mëngjes filloni ditën duke biseduar me këdo, do t’ju bëjë aktive me mëngjes dhe do të aktivizoni trurin tuaj me mëngjes.

Bëni ndonjë ushtrim të relaksohuni dhe pini ujë. /albeu.com/

Shtuar më 10/05/2016, ora 12:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori