Si të zgjedhësh buzëkuqin e duhur sipas ngjyrës së lëkurës
Në përditshmërinë tonë zgjedhim t’i lyejmë buzët me buzëkuqin që na pëlqen dhe jo me ata që na shkojnë sipas tonaliteteve të lëkurës">lëkurës. Për fat të keq, shpenzojmë edhe shumë para për ata që na duken të përshtatshëm e të panevojshëm.

Gjëja më e rëndësishme para se të blesh një buzëkuq të ri është të dish cila është nuanca që të shkon më shumë me ngjyrën e lëkurës">lëkurës.

Tani, më në fund, mund të zbulosh disa truke për të gjetur buzëkuqin ideal sipas ngjyrës së lëkurës">lëkurës.

Lëkurë me tone të ftohta

Nëse ke lëkurë me tone të ftohta, ndodh të digjesh shpejt në diell, ke sy me ngjyrë të hapur, madje edhe quka. Ngjyra e buzëkuqit që të përshtatet më shumë janë përzierjet e blusë dhe lejlasë, që nuk janë shumë portokalli, një ngjyrë që largon pak të kuqen e fytyrës. Boronica, luleshtrydhe apo edhe lejlaja janë zgjedhjet që të nxjerrin më shumë në pah tiparet.

Lëkurë me tone të ngrohta

Kjo lloj lëkure duket mjaft e ëmbël me bizhuteri ari sesa argjendi, ndërsa për sa i përket buzëkuqit, portokallia, mandarina, kafet e forta, por edhe nude janë sukses. Konsideroje veten me fat. Falë lëkurës">lëkurës që ke, mund të eksperimentosh edhe me ngjyra më të guximshme si të errëta dhe dramatike, tonet e lejlasë dhe blusë.
Shtuar më 18/01/2018, ora 17:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori