Si të shmangni rënien e qërpikëve dhe si t’i zgjasni pa mundim
Qerpikët e dendur dhe me volum vlejnë po aq shumë sa të kesh flokë të bukur. Fytyra duket më e freskët, me më shumë dritë dhe mbi të gjitha s’është nevoja për make up të rëndë.

Tani të na falni, por duhet t’ju japim një lajm të keq. Sapo të hyni në të 30-at tuaja do të vini re se qerpikët do të rrallohen. Me rritjen e moshës, flokët dobësohen dhe nisin të bien. E njëjta gjë ndodh edhe me qerpikët tuaj.

Gjithsesi, ndonëse proçesin natyral nuk e parandalojmë dot, mund të bëjmë diçka që qerpikët të duken njësoj si dikur.

1. Provoni të aplikoni serume që ndihmojnë në rritjen e tyre.

Nëse nuk do të përdorni një të tillë, një mënyrë alternative është vaji i ullirit ose ai i kastorit.

2. Kurrë, kurrë mos flini me make up para gjumit.

Kjo mund të ngjajë si këshillë klishe, për është shumë e rëndësishme për ato që duan të rrisin qerpikët e tyre. Pastrimi jo i mirë i syve përkthehet në mikrobe për qerpikët dhe zonën përreth.
Shtuar më 16/09/2018, ora 20:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori