Del videoja, momenti i arrestimit të Stresit
Si të përgatisni vetë një buqetë të bukur me lule
Pëlqej
Fatmirësisht, krijimi i buqetave me lule, përderisa duket si proces i vështirë, faktikisht është proces shumë i lehtë dhe nuk merr shumë kohë.

Më e mira e të krijuarit vet një buqetë me lule është se mund t’i zgjidhni vet lulet, si dhe kurseni para.

Hapi i parë: Zgjidhni lulet dhe përgatitni ato

Trëndafilat e kuq janë ndër më të zgjedhurit, por ju mund t’i zgjidhni cilat do lule që i dëshironi. Zgjidhni ngjyra interesante dhe bëhuni kreativ.

1-Bishtat e luleve pastroni duke ua hequr gjembat.

2-Hapi i dytë: Merrni dy lule dhe kryqëzojini ato

3-Hapi i tretë: Silleni buqetën dhe shtoni lule me ngjyra tjera për t’u bërë kombinimi interesant

4-Hapi i katërt: Lidhni ato

5-Përdorni një spango të lezetshme për t’i lidhur ato. Por, nëse nuk keni spango, mund të përdorni edhe lidhëse elastike. /albeu.com/
Shtuar më 21/11/2017, ora 23:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori