Si të pastrojmë furrën me sodë dhe uthull (VIDEO)
Pastrimi i furrës së pjekjes është një ndër proceset më të vështira që mund të ndeshet çdo amvisë e shtëpisë. Ekziston një përzierje e thjeshtë që ndihmon në heqjen e papastërtisë, ku në një enë sodë buke, ujë të mjaftueshëm sa të krijohet masa dhe uthull.

Pasi të përzieni mirë, shpërndajeni në furrë dhe mbylleni kapakun.
Lëshojeni në 100 gradë Celsius dhe lëreni për 45 minuta. Me anë të shpuzës shpëlajeni masën e vendosur dhe do të keni një furrë shumë të pastër. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2018, ora 11:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori