Si të lyeni flokët në shtëpi vetëm me përbërës natyralë (FOTO LAJM)

Lyeni flokët me sherebelë dhe rozmarinë: Në një enë me ujë ( thuajse 200 ml) që ka vluar më parë, shtoni 4 lugë gjelle me sherebelë të tharë dhe 4 lugë gjelle me rozmarinë të njomë. Lërini të ziejnë për 5 minuta të tjerë me zjarr të lartë dhe më pas lëreni masën të pushojë për një orë. Pasi ta keni filtruar do të vini re që masa është trashur dhe duhet ta shtoni në një shishe në formë spray. Nëse doni që ngjyra të jetë më e fortë mund t'i shtoni çaj të zi. Spruconi bojën natyrale në gjithë gjatësinë e flokëve dhe lëreni të thahet. Në fund lani kokën me ujë të vakët.

Mënyra më e mirë për të nisur verën, përveç ndërrimit të garderobës, është duke i dhënë një prekje të re look-ut tuaj.

Sigurisht që ndryshimi duhet të nisë nga flokët, më konkretisht nga ngjyra e tyre dhe pikërisht këto ditë keni gjithë kohën që ju duhet.

Këta përbërës përveç se do të ngjyrosin natyralisht flokun tuaj, e forcojnë duke e ushqyer me vitamina,minerale dhe fibra që sigurojnë hidratimin e vazhdueshëm të skalpit.

Më lart gjeni tre receta për secilën ngjyrë, të cilat nuk duhet të mungojnë këtë verë.
Shtuar më 10/04/2020, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori