Si ta bëni dikë të dashurohet pas jush me vetëm 36 pyetje
Këto pyetje kërkojnë vetëm 45 minuta për t'u diskutuar dhe zakonisht i bëjnë njerëzit të ndihen më mire me njëri tjetrin.

Mund ti provoni me një person që keni dalë në takim, ose edhe me njerez që i nihni si familjarë, shoqëri etj.

1. Nese do kishit mundesi te zgjidhnit kedo ne bote, me ke do te darkonit?
2. Do te donit te ishit te famshem? Ne c'menyre?
3. Si do ta pershkruanit nje takim perfekt?
4. Kur kenduat me vete per here te fundit? Po me dike tjeter?
5. Perpara se te merrni dike ne telefon, e e perserisni se cfare do te thoni?
6. Cilen do te zgjidhnit nese do jetonit deri ne moshen 90 vjecare; trurin apo trupin e nje 30-vjecari?
7. A keni nje parandjenje sesi do vdisni?
8. Thoni tri gjera qe mendoni se ju dhe personi qe keni perballe keni te perbashketa.
9. Per cfare ndiheni mirenjohes ne jeten tuaj?
10. Nese do ndryshoje ndonje gje nga menyra sesi je rritur, cdo ndryshoje?
11. Per 4 minuta thoni histrone e jetes suaj me sa me shume detaje te jete e mundur.
12. Nese neser do te zgjoheshit me nje cilesi ose aftesi te re, cila do te ishte ajo?
13. Nese dikush do tju thoshte te verteten per gjithcka qe ka te beje me te ardhmen tuaj, cdo te donit te dinit?
14. A ka ndonje gje qe keni menduar per ta bere per nje kohe te gjate? Pse s'e keni bere?
15. Cila eshte arritja juaj me e madhe ne jete?
16. Cfare vleresoni me teper ne nje miqesi?
17. Cili eshte kujtimi juaj me i vyer?
18. Cili eshte kujtimi juaj me i keq?
19. Nese do e dinit qe do vdisnit vitin tjeter, do te ndryshonit ndonje gje ne menyren sesi po jetoni? Perse?
20. Cfare do te thote miqesia per ju?
21. Cfare roli luan dashuria ne jeten tuaj?
22. Shkembeni 5 karakteristika pozitive per njeri tjetrin.
23. Sa te afert jeni me familjen tuaj? A ishte femijeria juaj me e lumtur se e te tjereve?
24. Si ndiheni per marredhenien me nenen tuaj?
25. Beni secili tri fjale te verteta me pjesezen "Ne". Prsh. "Ne te dy ndihemi..."
26. Mbaroni fjaline: "Do te doja te kisha dike me te cilin te ndaja..."
27. Nese do te beheshit miq te mire me partnerin tuaj, cfare do te ishte e rendesishme per ate qe te dije?
28. Tregojini partnerit cfare ju pelqen mbi ta.
29. Tregoni dicka te sikletshme dhe qesharake per nje moment te jetes suaj.
30. Kur keni qare per her te fundit perpara dikujt? Po vetem?
31. Tregojini personit dicka qe ju pelqen per ta.
32. Per cfare nuk duhet te beje shaka dikush?
33. Nese papritur do vdisnit kete dite, per cfare do te pendoheshit qe sia keni thene dikujt?
34. Shtepia juaj ka marre zjarr. Pasi keni shpetuar te afermit tuaj dhe keni kohe per te marre dicka te fundit. Cdo te merrnit?
35. Nga te gjithe pjesetaret e familjes suaj, vdekja e cilit do tju hidheronte me teper?
36. Ndani nje problem personal me partnerin tuaj dhe pyeteni cdo te bente ai
Shtuar më 17/08/2018, ora 23:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori