Si meshkujt dhe femrat, mos i ndani farat e kungullit
Farat e kungullit janë farat më të shëndetshme që mund t’i konsumoni. Ato janë të pasura me magnez, mangan, proteina dhe zink që ndihmon shëndetin tuaj në shumë drejtime.

Lexoni më poshtë disa nga përfitimet shëndetësore që do të keni nëse konsumoni rregullisht farat e kungullit, transmeton Klan Kosova.

Janë të pasura me magnez dhe minerale të tjera

Kanë shumë antioksidantë

Përmbajnë yndyrna të mira

Kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak

Përmirësojnë sistemin imunitar

Përmirësojnë kualitetin e spermës

Shtuar më 19/03/2019, ora 21:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori