Shëroni sëmundjen e reumatizmës me vetëm tre përbërës!
Zbardhja e gishtave te duarve, pas ekspozimit ne te ftohte, e ardhur kjo jo vetem nga faktore klimaterike, por edhe per shkak te emocioneve. Ndjesia e thatesires ne sy apo reres, e shoqeruar edhe me ndjenjen e thatesires edhe ne goje.

Skuqja e fytyres, eshte kjo nje nder 10 shenjat qe paralojmerojne per semundje reumatizmale. Pothuajse një në tre persona vuan prej saj.

Reumatizma nis me shqetësime të lehta e përfundojnë në dhimbje të qëndrueshme, të cilat vështirë se mund të largohen.

Sot, po përhapen gjithnjë e më shumë recetat natyrore dhe një prej tyre është ajo me barishte dhe mjaltë.

Përbërësit:

2 kg mjaltë gështenje
1 litër ujë 250 gr tërfil dhe jonxhë

Përgatitja:

Përzieni 2 kg mjaltë gështenje me 1 litër ujë dhe 250 gr tërfil dhe jonxhë. Vendosni barishtet të ziejnë në ujë për 1 orë. Sapo të nisë vlimi, hiqeni nga zjarri dhe shtoni mjaltin. Lëreni të pushojë. Përdorimi: Konsumoni 2 lugë pas ngrënies, tre herë në ditë./albeu.com/
Shtuar më 24/02/2017, ora 17:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori