Shpëtoni nga hekurosja me këtë truk të lehtë
Njerëzit duket se ndryshojnë kur vjen puna tek hekurosja.
Shumë prej tyre e adhurojnë dhe ju jep kënaqësi kjo punë dhe të tjerë mund të rrinë me orë të tëra duke pastruar vec që të mos hekurosin.

Por ajo që duhet bërë për t'ja shkurtuar vetes këtë punë është që kur thani rrobat duhet ti shtrini shumë mirë, pasi do i kurseni vetes goxha kohë e mund.

Këmishat e meshkujve, më shumë se ato të femrave, janë një nga rrobat më të këqija për tu hekurosur dhe që na humbasin shumë kohë për një pseudo-perfeksion.

Në këtë rast zgjidhjet janë tre: t’ia jepni dikujt që i pëlqen të hekurosë,ti çoni në lavanderi, ose ti ndeni në mënyrë të tillë që tu lehtësojë hekurosjen.

Pantallonat
Edhe pse pjesa më e madhe e pantallonave hekurosen sa herë që vishen, ka disa prej tyre që kërkojnë një hekurosje të kujdesshme duke respektuar vijat.

Për të shkurtuar kohë, apo edhe ta shmangësh hekurosjen duhet të dini t’i ndeni pantallonat në mënyrën e duhur.

Pikërisht në këtë moment bëhet gabimi fatal, nderja e pantallonave nga këmbët. Por mënyra e duhur është pikërisht ajo në anën e kundër. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2017, ora 16:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori