Shenjat që tregojnë se fytyra juaj po plaket më shpejt seç duhet!
Ndërsa ne e pranojmë realitetin që lëkura jonë do të plaket me kalimin e kohës, është e mundur që shenjat e plakjeslëkurës mund të shfaqen tashmë gjatë të njëzetave tona. Shumica e këtyre ndryshimeve fizike janë të padëmshme, por ato mund të na bëjnë të ndihemi të pakëndshëm dhe madje të ndikojnë në besimin tonë. Ndryshimi i stilit të jetës dhe zakoneve tona sapo të zbulojmë shenjat e hershme të plakjeslëkurës do të thotë që ne mund të shijojmë pamjen tonë rinore për më shumë kohë.

Më poshtë mund të gjeni shenjat që tregojnë se fytyra juaj po plaket më shpejt seç duhet

1.Keni gunga të vogla në fytyrë ose milia
2.Buzët tuaja po hollohen.
3.Lëkura juaj dëmtohet lehtë.
4.Tekstura e lëkurës suaj bëhet më e hollë.
5.Qepallat tuaja fillojnë të bien.
6.Maja e hundës ka ndryshuar në formë.
7.Shihni shumë nishane të kuqe në fytyrën tuaj.
8.Keni sy të fryrë që duket se nuk zhduken kurrë.
Shtuar më 04/02/2021, ora 10:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori