Shëndeti juaj është në rrezik! Ja simptomat që tregojnë çekuilibrim hormonal
Rritja dhe zhvillimi i trupit tuaj varet se si funksionojnë hormonet tuaja. Ato ndikojnë në sjelljen, emocionet, por edhe në pamjen tuaj.

Kur keni probleme hormonale ju e kuptoni nëpërmjet simptomave që shfaqenpamjen tuaj të jashtme. Në qoftë se keni ndonjë nga këto probleme bëni mirë të konsultoheni me mjekun.

Aknet

Shtimi i menjëhershëm në peshë.

Ndjeni lodhje.

Djersini.

Ju formohen rrathë të zinj te sytë.

Keni shenja depresioni.

Ndryshon numri i gjoksit.

Ju bien flokët

Ju shfaqen qime në faqe, duar, gjoks e pjesë të tjera të trupit. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2017, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori