Shega me vlera kuruese
Kush do ta mendonte që shega mund të përdoret si për anën estetike, sikundër i bën mirë shëndetit tonë. Nëse keni probleme me diarre ose dhimbje në stomak, zijeni lëkuren e shegës në ujë dhe shtoni kanellë. Kur të ftohet, pini nga pak tri herë në ditë.

Ju mund edhe të mos e hidhni lëkurën e shegës, pasi ajo mund të përdoret edhe për zbukurim. Në fillim prijeni në copa të vogla, thajeni dhe rregullojeni këndin tuaj të vogël aromatik. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 09:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori