SHBA, supermarketi me ushqime të skaduara (FOTO-LAJM)

Cokollata - Është shumë e rezistueshme, por në kontakt me ajrin krijon një shtresë të bardhë. Kjo shtresë nuk është myk dhe mund të konsumohet pa problem
Në fillim të vitit 2014 bë Boston do të hapet një supermarket që do të shesë ushqime të cilave u ka kaluar data e skadencës. Supermarketin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jetë në pronësi të biznesmenit Daug Rauch.

Ekspertëtë theksojnë se rreth 40% e ushqimeve shkojnë dëm pasi u kalon afati i përdorimit, por datat e skandencës nuk kanë lidhje me sigurimin e konsumatroti po me shijen e prodhimit.

Ja disa ushqime që sipas Dana Gunders (shkencëtare ushqimi në Këshillin e Mbrojtjes së Burimeve Natyrore, NRDC) mund të konsumohen pa problem edhe pasi kanë skaduar. /albeu.com/
Shtuar më 29/09/2013, ora 11:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori