SHBA, promovohet kultura dhe ushqimi shqiptar (FOTO-LAJM)

Në kuadër të 30 vjetorit të Kulturës Shqiptaro-Amrikane dhe Qendrës Islamike në Waterbury për amerikanët dhe shqiptarët është ofruar një shumëllojshmëri ushqimesh tradicionale shqiptare.

Një shumëllojshmëri e gjerë ushqimesh tradicionale Shqiptare, si byreku, të mbushura me djathë dhe spinaq janë pjekur dhe janë shërbyer të nxehta për amerikanët dhe shqiptarët.

Një grup i ri amerikano-shqiptar kanë formuar atje grupin e Qendrës Komunitare Shqiptare të cilët e quajnë veten " Banda e të rinjëve".

Anëtarët e grupit janë Ramazan Shira, Muhamet Halil, Islami Etemi dhe Shkelqim Dalipi.

Grupi është duke mbajtur gjallë traditat kulturore Shqiptare, duke u treguar Amerikanëve të Waterbury vlerat e ushqimeve Shqiptare dhe traditat tona. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2013, ora 11:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori