Shampo me sodë buke për të rritur flokët tuaj
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Të gjithë kemi dëgjuar për përdorimin e gjithanshëm të sodës së bukë.Që nga kuzhina, pastrimi dhe trajtimin i disa sëmundjeve,por tani ekspertët thonë se soda e bukës mund të përdoret edhe për përmirësimin e kualitetit të flokëve për pastrimin e tyre tërësisht nga mbetjet e zbutësve të flokëve shkruan telegraf.

Sodën e bukës mund ta përdorni në vend të shampos së rregullt, ndërsa do të mahniteni nga rezultatet.Mjafton ta përzieni pak sodë buke me tri pjesë ujë në një shishe të vogël.Shampon e fituar e aplikoni në flokë të thara apo të lagura, por duhet të filloni nga rrënjët e deri te fundi i flokëve. E lini ashtu deri në 3 minuta pastaj e pastroni .
Shtuar më 19/05/2017, ora 12:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori