Sa shpesh duhet ta ndërroni furçën e dhëmbëve
Higjienës së gojës duhet kushtuar rëndësi shumë të madhe dhe për të bërë një gjë të tillë, një nga gjërat që duhet të bëjmë është të kujdesemi për furçën e dhëmbëve.

Një dilemë që të gjithë e kemi është se sa shpesh duhet ndërruar furça e dhëmbëve.

Stomatologët thonë se furça duhet ndërrruar mesatarisht 3 herë në javë.

Furça grumbullon shumë mikrobe të cilat mund ti shkaktojnë dëme të mëdha shëndetit të dhëmbëve tuaj.

Gjithashtu, duhet bërë kujdes për pastërtinë e furçës së dhëmbëve gjatë përdorimit të saj duke e pastruar kohë pas kohe me ujë të vluar.
Shtuar më 02/09/2018, ora 23:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori