Rregulloni dollapin e rrobave bazuar në këto rregulla
Ndoshta po mendoni të rregulloni dollapin dhe pse jo edhe të bëni disa ndryshime.

hiqni disa rroba të shtoni disa të tjera etj.

-Para se të nisni të rregulloni dollapin, mendoni se ku do t’i coni rrobat që do nxirrni.

-Vërini në radhë, organizojeni dhe sistemoni ngjyrat.

Meëyra me e mirë është ta ndani në sektore garderobën: veshje pune, veshje për mbrëmje, veshje sportive. Brenda cdo ndarjeje që krijoni vendosini rrobat sipas ngjyrave.

-Shpenzoni në varëse të mira rrobash. Mundësisht të jenë prej druri

-Bëjeni sistemimin e garderobës me qetësi

Mund te ndodhe qe ndersa shihni rremujen e madhe te bere ne garderoben tuaj, te beheni lemsh dhe te hiqni cfare nuk duhet te hiqni e te mbani cfare nuk u vlen me. Zgjidhni nje dite te pershtatshme vetem per kete pune, pa asnje impenjim tjeter.

-Kujdes sistemimin e kepuceve.

Do keni me shume hapesire nqs e vendosni kemben e djathte perballe dhe te majten ne te kunderten.

-Zgjidhje per aksesoret
Nqs jeni keq me hapesiren dhe keni shume aksesore, mund te merrni mbajtese per rripat, kuletat e cantat. Kjo ju jep me shume hapesire, se sa vendosja e pa sistemuar.

-Stilojeni garderoben

Kjo vlen per kedo qe ka hapesire ne shtepi per te bere nje garderobe te bollshme. Pasqyrat ne nje garderobe te tille jane ideale. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2017, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori